Щоб не захворіти на китайський вірус потрібно мати міцний імунітет. Для його активації організму потрібні вітаміни D, C, цинк і селен. Лікарі радять наповнювати свій раціон продуктами, що містять ці елементи, або приймати їх у таблетках.

Як передає портал Українці, у "Ранку з Україною" на каналі "Україна" ведучі Марія Мельник і Григорій Герман розповіли, чи реально знайти в аптеці імунний набір і чим при необхідності можна його замінити.

Через надмірний попит на вітаміни зі складів майже все було розпродано, пояснюють фармацевти та заспокоюють: затримки з доставкою нових партій є тимчасовими. Незабаром весь "антивірусний" асортимент повернеться на полиці аптек.

"Виробники цих лікарських засобів не встигають їх виготовляти, для цього потрібно закупити субстанцію, яка виробляється за кордоном. Її потрібно завезти, спланувати виробництво, доставити в аптеку, а аптека тільки потім зможе реалізувати", – коментує голова аптечної асоціації Володимир Руденко в ефірі каналу "Україна".

Звичайні фрукти та овочі можуть замінити аптечні вітаміни. Імунологи радять тим, хто погано харчується або має проблеми зі здоров’ям, приймати "фарму". Так, наприклад, 200 грам фаршу з яловичини, свинини або курки задовольнять добову потребу організму в цинку. Або 2 склянки запеченої квасолі. Одна таблетка вітаміну С може замінити жменю свіжих або заморожених ягід.

Вітамін С
Вітамін С

"Має бути збалансоване харчування, тому що, наприклад, м'ясо і риба містять достатню кількість цинку. Також в раціоні повинно бути не менше трьох фруктів в день. Таким чином можна отримати достатню кількість вітаміну С", - коментує лікар імунолог Алла Волоха в програмі "Ранок з Україною".

Місячний комплекс вітаміну D і цинку коштує щонайменше 150 гривень кожен. Вартість вітчизняного вітаміну С не перевищує 30 гривень. Головне, не призначати собі вітаміни, а вживати їх лише після консультації з лікарем. Оскільки гіпервітаміноз для організму такий же небезпечний, як і нестача вітамінів.

Нагадаємо, що найкорисніші фрукти, які допоможуть захистити легені взимку та відновлять імунітет.

Раніше Українці повідомляли, що лікар назвав продукти, які допомагають в боротьбі з китайським вірусом.

Також ми повідомляли, що фахівці назвали дієту, яка допомагає при китайському вірусі.