Антибіотики слід приймати лише за призначенням лікаря, якщо це вказано, а не для профілактики. Адже сам коронавірус ними не може бути знищений, а безконтрольне вживання антибіотиків, навпаки, дасть негативний результат і сформує до них резистентність.

Як передає портал Українці, про це розповів головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко під час брифінгу 30 листопада.

"На фоні коронавірусної хвороби у нас значно зростають продажі антибіотиків у аптеках, і значно збільшується використання антибіотиків у закладах охорони здоров' я, зокрема тих, які надають допомогу хворим на коронавірус", - заявив Ляшко.

Таблетки, ілюстративне фото
Таблетки, ілюстративне фото

Ляшко повідомив, що зараз Міністерство охорони здоров'я перерозподіляє додаткові партії антибіотиків для резерву лікарень "covid". Але, як зазначив заступник голови МОЗ, ліки слід застосовувати лише пацієнтам із COVID-19 та знаходитись у резерві лікарень.

"Але хотів би нагадати всім, і людям, і лікарям, пам'ятайте, що антибіотик - це невідновний ресурс людства. Сьогодні у нас чергова загроза - формування антибіотикорезистентності (стійкість бактерій до антибіотиків, яка виникає через їхнє безконтрольне вживання). Загроза, яка показує, що у разі безконтрольного використання антибіотиків людство може втратити такий неоціний ресурс, як антибіотикотерапію", - зазначив головний санітарний лікар країни.

Ляшко пояснив, що антибіотики неактивні і не діють на вірус, а підтверджений діагноз COVID-19 не є показанням до застосування антибіотиків. За його словами, їх призначають лише тоді, коли є "переконливі докази того, що бактеріальна інфекція приєдналася до вірусної інфекції".

"Оскільки антибіотики діють виключно на бактеріальну", - резюмував Віктор Ляшко.

Нагадаємо, що в Україні вводять жорсткий локдаун.

Раніше Українці повідомляли, що "Слуга народу" Данило Гетманцев підтримує главу МВС Арсена Авакова щодо негайного введення повного локдауну в країні.

Також ми повідомляли, що Степанов назвав невтішний прогноз щодо китайського віруса.