Дефіцит вітаміну D в організмі можна розпізнати за помітним розм’якшенням кісток і болях ночами. Проте на ранніх етапах він розвивається без прояву симптомів і виявити його можна тільки за допомогою рентгену або діагностичних досліджень.

Про це пише видання Express з посиланням на британських медиків.

Ознаками нестачі вітаміну D є тупий щемлячий біль в області тазу, попереку, ногах, стегнах і ребрах, який посилюється ночами або при натисканні на кістки. Патологія особливо небезпечна для людей похилого віку, оскільки стає причиною переломів і остеопорозу.

Вітамін D, кадр з відео
Вітамін D, кадр з відео

Запобігти дефіциту допоможе щоденний профілактичний прийом вітаміну D. Його правильне застосування забезпечить щільність кісток.

Варто зауважити, що у 80% хворих на коронавірус виявили дефіцит вітаміну D. Крім того вітамін D може уповільнити розвиток діабету другого типу.

Нагадаємо, вітамін D — жиророзчинний вітамін, який міститься в небагатьох харчових продуктах, а також синтезується в шкірі під дією ультрафіолетових променів. Він відіграє важливу роль засвоєнні кальцію і фосфору в організмі.

Хронічний дефіцит вітаміну D у дітей раннього віку пов’язаний з високим ризиком розвитку в майбутньому цукрового діабету, ожиріння, аутоімунних захворювань, онкологічних захворювань, серцево-судинних захворювань, псоріазу, атопічних захворювань, запальних захворювань кишківника.

Погода, фото pxhere
Погода, фото pxhere

Раніше ми повідомляли, у НАН України дали прогноз щодо коронавірусу: початок підйому захворюваності

Нагадаємо, що у світі зафіксовано понад 60 млн випадків зараження Covid-19. За минулу добу у світі виявили 542 661 випадок зараження коронавірусом

Нагадаємо, що з фонду боротьби з Covid-19 використали 62% коштів: на що витратили гроші