Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак закликає не піддаватися на інформаційні провокації і гібридні прояви паніки в зв'язку з домовленостями про всеосяжну припинення вогню на лінії розмежування сторін на Донбасі з 27 липня.

"Другий день поспіль працюю в районі проведення операції Об'єднаних сил і задоволений ходом підготовки до повного і всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування", - йдеться в заяві Хомчака.

Головком ВСУ ще раз підкреслив, що заходи повного і всеосяжного припинення вогню не позбавляють військовослужбовців, в разі порушення домовленостей противником, права діяти відповідно до норм міжнародного права і національного законодавства України в разі не тільки наступальних, але і провокаційних дій, проведення диверсійно-розвідувальних операцій і створення загрози життю та здоров'ю військовослужбовців, цивільного населення, пошкодження або знищення інфраструктури.

заява Руслана Хомчака у Фейсбук
заява Руслана Хомчака у Фейсбук

У цьому контексті Хомчак нагадав, що Збройні сили України готові дати належну відсіч противнику в разі порушення домовленостей, для чого створені відповідні додаткові резерви.

"Закликаю не піддаватися на керовані провокації, гібридні прояви паніки, зберігати спокій і об'єднуватися навколо свого Війська і своїх захисників. Збройні сили України завжди будуть вірні присязі українському народу і, сподіваюся, що дана масштабна фундаментальна спроба забезпечити глобальне перемир'я, дасть можливість нашим політикам і дипломатам, зміцнюючи обороноздатність держави, рухатися далі для досягнення довгоочікуваного світу ", - йдеться в заяві Хомчака.

Нагадуємо, Тристороння контактна група по врегулюванню ситуації на сході України досягла угоди про те, що з 00:01 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного і всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування сторін на Донбасі.