У православному календарі це день вшанування пам'яті мученика Прокопія Кесарійського( палестинського), читця. Інші назви свята: "Прокопій", "Прокіп зимовий", "Филимон", "Вехостав".

За традицією чоловіки їздили за дровами, а коли поверталися, то ремонтували сани і виготовляли їх. Коли вся робота була закінчена, все село влаштовувало велике свято.

Жінки вранці йшли в ліс за травою. Вважається, що вона росте тільки в снігу і має сильні цілющі якості. Вона може вилікувати від недуг, допомагає дітям бути міцніше і сильніше, тому її зазвичай заварювали для дітей.

А далі готували на всю сім'ю прісні млинці і пироги, ткали, шили, робили чай з шипшини, трав і меду.

Особливу увагу потрібно приділити в цей день смугастим котам. Якщо вам такий перебіг дорогу, то скоро в житті настануть зміни. Якщо смужки світлі, зміни будуть хорошими, а якщо темні – неприємними. За прикметою, якщо у кота кінчик хвоста світлий, то все вирішиться і скоро всі невдачі підуть.

Дуже важливо простежити, чи не постраждала захист вашого будинку. Це легко перевірити за кількістю пилу. Якщо вона все накопичується, хоча ви часто її витираєте, то будинку потрібно очищення. Свіжі курячі яйця заберуть у нього всю злу енергію. Повбирайте в будинку, далі візьміть 4 яйця і покладіть по одному в кожен кут будинку. Через три дні їх потрібно викинути подалі від будинку або закопати.

Не можна в цей день лаятися, краще вам стримати свої емоції і бути розсудливими. Не варто позичати нічого сусідам. Так ви можете віддати їм своє щастя. Постарайтеся не вирушати в далеку дорогу і залишитися вдома. Займіться саморозвитком і почніть робити щось нове. Якщо ви колись хотіли вивчити іноземну мову, то зробіть це прямо зараз.