Штурмова гвинтівка UAR-15 українського виробництва за такими показниками як кучність стрільби, зручність і ергономічність, істотно перевершує автомат Калашникова. Партія таких гвинтівок надійшла на озброєння в харківське підрозділ спецназу Національної гвардії України - окремий загін спеціального призначення Східного оперативно-територіального об'єднання Нацгвардії.

Як повідомили в прес-службі Нацгвардії в Facebook, штурмова гвинтівка UAR-15 випущена під патрон 5,56 на 45 мм, що відповідає стандартам НАТО. Виробник нового зброї - українське підприємство "Зброяр".

💥Штурмові ґвинтівки UAR-15 відтепер на озброєнні у спецпризначенців Нацгвардії😎 У #НГУ розпочали переозброєння деяких підрозділів відповідно до натівських стандартів. Це дозволяє більш органічно здійснити перехід на якісно новий рівень виконання бойових задач та логістичного забезпечення військових формувань, що стримують зовнішню збройну агресію. Наразі, окремий загін спеціального призначення Східне оперативно-територіальне об'єднання Національної гвардії України отримав нові штурмові ґвинтівки UAR-15 під під патрон 5,56×45 мм #НАТО #NATO Більше дивіться у відео👇👀

Posted by National Guard of Ukraine on Monday, July 27, 2020

Гвинтівка збирається з комплектуючих вітчизняного виробництва, а також виробництва США. Військові, які використовують нове озброєння на протязі вже більше двох місяців, розповідають, що вона значно краще автомата Калашникова. З UAR-15 можна вести більш купчастий вогонь. Значно поліпшений механізм кріплення магазину з патронами до гвинтівки: він зроблений таким чином, щоб зброя можна було дуже швидко перезарядити в умовах реального бою.

Крім того, сам магазин виготовлений з напівпрозорого міцного пластику, що дозволяє бійцеві контролювати кількість патронів в магазині і, виходячи з цього, певним чином поводитися в бою, щоб максимально убезпечитися.

Ми раніше писали, що українська армія офіційно прийняла на озброєння нову бойову тактичну колісну бронемашину "Дозор-Б", створену харківськими конструкторами.

"Дозор-Б" відноситься до техніки, розробка і впровадження якої стартували після початку бойових дій на Донбасі.

Як повідомили в прес-службі державного концерну "Укроборонпром", дослідні зразки машини "Дозор-Б" були виготовлені в 2016 році.

З тих пір армія проводила її випробування в бойових умовах, за підсумками яких були зроблені висновки і проведені доопрацювання. "Броньовик" Дозор-Б "прийнятий на озброєння, що дозволяє почати підготовку до її серійного виробництва. Також прийняття на озброєння підвищує експортний потенціал цієї бронемашини", - розповів генеральний директор концерну "Укроборонпром" Айварас Абромавичус.

Тактична бойова колісна машина "Дозор-Б" - повнопривідна броньована машина з колісною формулою 4х4. Вона створена для перевезення людей, озброєння, військового спорядження і обладнання. Вантажопідйомність машини до двох тонн.

Вона може використовуватися в сухопутних військах, у військовій поліції, а також для розвідувальних і тилових служб, може бути бронетранспортером, санітарної, командно-штабної або розвідувально-дозорної машиною.