На площі Соборній у Черкасах триває встановлення головної ялинки міста. Замість традиційних прикрас на святкове дерево повісили амулети, відомі як "око диявола"

Її запалять вже у суботу, 19 грудня. Проте через пандемію COVID-19 урочистого відкриття не проводитимуть, повідомили на сайті Черкаської міської ради.

Увагу місцевих мешканців привернуло незвичне оздоблення – на головній ялинці Черкас поруч з традиційними прикрасами з'явилися амулети, які називають "око диявола" або "куряче око".

новорічна ялинка в Черкасах
новорічна ялинка в Черкасах

Блакитний або жовтий амулет у формі очей, за народними забобонами, захищає від пристріту – тобто від негативного впливу зустрічі з недоброю людиною.

Амулет "око диявола" здебільшого є популярним у східних країнах. Однак ісламські богослови переконані, що він аж ніяк не захищає, а навпаки – шкодить своєму власнику.

Цікаво! Ялинка у центрі Черкас – штучна, заввишки 18 метрів. Загалом на підготовку міста до новорічних свят з міського бюджету виділили 2,8 мільйона гривень.

новорічна ялинка в Черкасах
новорічна ялинка в Черкасах

Скандал з головною ялинкою України

А у Києві верхівку новорічного дерева мав прикрашати казковий капелюх. Втім, коли відповідні фото з'явилися у соцмережах, його одразу ж почали висміювати.

Капелюх викликав обговорення не лише в інтернеті. Проти такої прикраси висловилась навіть ПЦУ – там ялинковий капелюх порівняли з відьмацьким на тлі Софіївського собору.

Організатори свята пояснили, що незвичний аксесуар відповідає тематиці Нового року. Але зрештою перед офіційним відкриттям ялинки таки замінили його на восьмикутну Вифлеємську зірку.