Чому після того, як Положинський опублікував відео, на нього "напали" підписники

Український співак, колишній фронтмен гурту "Тартак" Олександр Положинський, у вівторок, 28 липня, опублікував на своїй сторінці в Facebook фільм Єгора Фірсова 2017 року »Клептократія. Влада злодіїв", через що дістав від передплатників.

У фільмі екс-нардепа Фірсова блогер Денис Казанський розповідає про злочинну діяльність політиків-олігархів, особливу увагу приділяючи двом з них - колишньому президенту України Петру Порошенко і політику, лідеру "Опозиційною платформи - За життя" Віктору Медведчуку.

Тема фільму на YouTube-каналі колишнього нардепа звучить голосно і спокусливо: "Клептократія. Фільм, заборонений до показу", хоча, справедливості заради варто відзначити, що відео ніхто не забороняв і з Мережі не видаляв.

Після того, як Положинський опублікував відео, рекомендуючи своїм "забудькуватим" підписникам ("Збірник нагадувань для тих, у кого коротка пам'ять") згадати хронологію подій і дії мільярдерів в політиці, на нього посипалися обурені коментарі користувачів. Фанати звинуватили музиканта в "потуранні зеленої влади", дурості, передвиборної агітації та "служінні Кремлю".

Hеакція підписників

Претензії до посту Положинського трьох видів: передвиборна агітація за партію Зеленського і пропаганда проти його головного конкурента - "Європейську солідарність", споживання інформаційного сміття і спроби нагадати про себе за допомогою резонансного політично забарвленого поста.

Збірка нагадувань для тих, в кого коротка пам‘ять.

Posted by Олександр Положинський on Monday, July 27, 2020

Користувачі намагалися присоромити Положинського за те, що той нібито "продався нової влади" і тепер агітує українців виступити проти екс-президента, якого через рік після виборів "все ще намагаються потопити". Зокрема, екс-нардеп від "Батьківщини" Віктор Уколов запитав, скільки музиканту платять за пропаганду і натякнув, що гроші той отримує з Росії.

Передплатникам також не сподобалося, що артист, користуючись своєю популярністю, поширює "маніпуляційні відео", спрямоване на впровадження глядачам певних поглядів та ідеологій. Наприклад, вселяє бажання віддати свій голос за "нові обличчя в політиці", якими є депутати з партії "Слуга народу" і сам президент. Фанати назвали відео "пропагандистським", а автора публікації - недалеким. Багато відписалися від музиканта і сказали, що давно не були так розчаровані.

Однак були й ті, хто підтримав Положинського. Екс-заступник Міністра інформаційної політики України заявила, що якби цей фільм показали раніше, то, можливо, результати виборів 2014 року було б зовсім іншими, а політолог Олег Саакян підкреслив, що пишається знайомством з музикантом.

Що відповів Положинський

Музикант активно відповідав на коментарі своїх передплатників, хоча і не вступав у полеміку. Він наполягав на тому, що не підтримує нинішнього президента, а просто чекає, "що буде далі". При цьому Положинський неодноразово наполягав на тому, щоб коментатори спочатку подивилися кіно, а вже потім робили свої висновки.