Україна обірвала ще один зв'язок з Росією, про що сьогодні згадують українські десантники.

Читайте нас у Google News!

У Росії традиційно 2 серпня святкують День ВДВ, проте Україна з недавнього часу в цей день відзначає зовсім іншу дату - День пам'яті загиблих десантників.

На тлі гулянь в Росії з приводу Дня ВДВ командир 95-ї бригади Максим Миргородський - легендарний Майк, чиє ім'я наводить жах на бойовиків, розповів, як сформувалася нова, суто українська військова традиція.

За його словами, радянські і російські блакитні берети для України виявилися в минулому, в тому числі і день ВДВ, який сьогодні відзначають в сусідній РФ. Він зазначив, що до 2017 року українські військові також відзначали свято в цей день.

Однак тепер, з огляду на 6 років війни з Росією на Донбасі і окупацію Криму, все змінилося.

"У нас вже з'явилися свої традиції. І ми будемо дотримуватися їх. Так що всі дискусії на цю тему вважаю недоречними", - заявив Миргородський.

"Зараз же ми з гордістю носимо маруновие берети (бордові, відтінку maroon - ред.). У нас кажуть, що це" блакитний берет, залитий кров'ю ". Це кров наших загиблих друзів", - підкреслив командир 95-ї бригади.

Нагадаємо, в Україні перенесли святкування Дня ВДВ на 21 листопада - на день архістратига Михаїла. Він є покровителем українських десантників.

Перенесення святкування дати відбувся при попередньому президенті Петра Порошенка, що викликало критику і роздратування з боку російської влади.

Україна продовжує встановлювати свої військові традиції, які відрізняються від радянських: розрив пов'язаний з російською окупацією Криму і Донбасу і бойовими діями на сході країни.