Головна декларована мета дня рідної мови — сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн.

У всьому світі 21 лютого людство відзначає День рідної мови. Саме з її допомогою люди здатні висловити барвисто і яскраво всі свої думки, переживання, емоції, перетворюючи їх в пісні, вірші або прозу. Це і складає основу культурної спадщини нації, яку бажають пізнати багато інших народів.

дитина у вишиванці
дитина у вишиванці

Щоб показати, наскільки важливо поважати й вивчати іноземні мови, Генеральна асамблея вирішила заснувати це свято і призначила дату — 21 лютого. Поштовхом до прийняття такого рішення стало прохання ЮНЕСКО про створення цього свята з метою розвинути в людях прагнення до багатомовності та поваги до інших мов.

Для українців День рідної мови — це спосіб висловити подяку всім творцям української історії.

На честь свята багато навчальних закладів проводять змагання, в яких потрібно написати вірш, прозу або твір на будь-якій вподобаній мові, де переможець отримує заслужену нагороду.

Також в культурних колах прийнято проводити літературні вечори, творчі фестивалі, на яких молоді і досвідчені поети діляться своїми творами.

маки
маки

Також 21 лютого – гарний привід задуматися над історією української мови. Адже наш народ століттями здобував свою свободу та проливав кров за право розмовляти рідною мовою та плекати свою культуру.

Поважайте українську мову, навіть якщо ви не використовуєте її у побуті. А ідеально якраз сьогодні замислитися над тим, що вже давно варто перейти на мову наших пращурів.