Наступного тижня в Чорне море увійдуть американські есмінці Roosevelt і Donald Cook.

Повідомлення про прохід суден отримала Туреччина, передавати турецьке телебачення.

USS Donald Cook
USS Donald Cook

У заяві Міністерства закордонних справ Туреччини повідомляється, що їх повідомили за 15 днів про прохід двох військових кораблів США USS Roosevelt і USS Donald Cook в Чорне море відповідно до Конвенції Монтре. Есмінці перебуватимуть там до 4 травня.

USS Donald Cook
USS Donald Cook

Раніше повідомлялося, що головнокомандувач збройними силами України Руслан Хомчак доповів під час першого позачергового засідання Верховної Ради про поточну ситуацію на фронті.

Головні заяви

  • Російська Федерація продовжує військову агресію проти України.
  • 26 березня на Донбасі загинули 4 бійці ЗСУ біля селища шуми в п'ятницю. Це група саперів, які намагалися провести розмінування перед позиціями українських військ. Вони були вбиті снайперським вогнем. Після відкриття вогню у відповідь противник припинив обстріл.
  • Станом на 30 березня на території України знаходиться 28 батальйонів противника.
  • Збройні Сили Російської Федерації на Сході, Півдні та півночі нарощують сили. Зокрема, в Брянській, Ростовській і Воронезькій області. Також мова йде про Крим, де після останніх навчань десантників їх не вивезли з півострова в місця попередньої дислокації, а залишили на півострові. Очікується підкріплення, ще плюс 25 батальйонів.
  • Противник порушує домовленості про припинення вогню і продовжує збільшувати активність, застосовуючи озброєння, заборонене Мінськими домовленостями, посилює бойові групи.
  • ЗСУ готові дати відсіч противнику в разі ескалації конфлікту на Донбасі.
  • Закликав народних депутатів прийняти постанову Про засудження дій Росії на Донбасі.

Варто зазначити, що заява Хомчака про снайперський вогонь суперечить тому, про що спочатку заявляли в штабі ООС. Раніше повідомлялося, що українські військові загинули від мінометного обстрілу і вогню з гранатометів і кулеметів.