Цього року Держслужба з питань безпеки продуктів харчування та захисту споживачів проаналізувала 3,5 тисячі щоденних шкільних меню.

В результаті виявлено 800 випадків (23%) порушень норм здорового харчування, передає глава відомства Владислава Магалецька.

З 1 січня цього року в Україні діє оновлений санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти з новими підходами до організації харчування. Вони базуються на принципах здорового харчування, рекомендованих ВООЗ.

Огидні бутерброди та гнилі фрукти у завтраку школярів
Огидні бутерброди та гнилі фрукти у завтраку школярів

У Держпродспоживслужбі зазначили, що школярі зможуть спостерігати зміни вже з 1 вересня цього року.

"2021-це рік реформи шкільного харчування... Ми маємо повне розуміння точок, де потрібно докласти зусиль, координацію органів державної влади, а головне – бажання створити якісно нову систему", – зазначила чиновниця.

Новий санітарний регламент встановлює вимоги до харчових продуктів і готових страв для дітей. Зокрема, передбачено ряд обмежень за вмістом солі, цукру і жиру.

Також визначені продукти, які повинні бути в щоденному шкільному раціоні, в тому числі злакові, овочі, фрукти і ягоди, молочні продукти. Крім того врегульовано питання організації харчування дітей з особливими потребами.

школи, учні, вчителі, освіта
школи, учні, вчителі, освіта

У Держпродспоживслужбі розповіли, що проводять нагляд за організацією харчування дітей у навчальних закладах. Це стосується забезпечення якісними продуктами і чистою питною водою, дотримання санітарно-гігієнічних правил.

Минулорічні перевірки показали, що в кожному другому закладі середньої освіти були порушення, пов'язані з незадовільним матеріально-технічним станом, водопостачанням, забезпеченням водою.

Раніше повідомлялося, що за перший квартал 2021 року Держпродспоживслужба провела 85 планових і 2908 позапланових перевірок. В результаті було виписано штрафів на загальну суму 1,6 млн грн. Найчастіше підробляються молоко і молочні продукти.