В Україні майже вдвічі подорожчала соняшникова олія. Так, на сьогодні в середньому стандартну пляшку з даним продуктом продають за 70 грн, хоча ще півроку тому масло можна було купити за 40 грн.

Про це йдеться в сюжеті "Сніданок з 1+1".

Стало відомо, що журналісти провели розслідування, в ході якого проаналізували ціни на соняшникову олію в українських магазинах. Зокрема, в одному з супермаркетів 0,5 л даного масла продавали за 40 грн, а 900 мл — за 70 грн.

соняшникова олія
соняшникова олія

У цьому ж магазині трилітрова пляшка коштувала 225 грн. При цьому в іншій торговій точці учасники експерименту знайшли таку ж трилітрову пляшку з маслом за 205 грн.

Економіст Олег Пендзін повідомив, що на світовому ринку в останні місяці значно зріс попит на соняшникову олію. Така тенденція сприяє зростанню цін на продукт. А в Україні вартість масла не може бути істотно нижче, ніж в інших країнах.

"Скоротився загальний обсяг врожаю соняшнику через несприятливі погодні умови. Тому збільшилася мінімальна вартість на 22%. Вона автоматично змінила витрати на оплату праці, енергоносії зросли", — пояснив експерт.

Також один з аграріїв заявив, що минулого року в Україні зібрали менше 30 млн тонн соняшнику — неврожай.

Особливо на півдні України погодні умови були максимально несприятливі, тому там практично пропав урожай.