Можливість оформлення шлюбів нададуть нотаріусам - вони стверджують, що базова послуга буде недорогою, а викликати на церемонію його можна буде в будь-який час

У Верховній Раді хочуть спростити процедуру реєстрації шлюбу і розлучення, надавши право оформляти їх не тільки державі, а й нотаріусам. Така новація міститься законопроекті №5644, який був зареєстрований в парламенті 10 червня.

За словами Голови Київського відділення Нотаріальної палати України Наталії Козаєвої, передача нотаріусам можливості реєструвати шлюби та розлучення – логічна, і відповідає практиці країн латинського нотаріату.

Фото весілля
Фото весілля

"Це адміністративна функція. Ми і так маємо доступ до реєстру актів цивільного стану, вчиняємо нотаріальні дії і перевіряємо, в шлюбі люди чи ні. Логічно, що ми могли б цю інформацію туди і вносити", - зазначила в бесіді з UBR.ua Козаева.

Вона вважає ймовірним, що нотаріуси проситимуть за базову послугу реєстрації шлюбу "кілька сотень гривень", обумовлюючись, що конкретні розцінки надалі встановляться на ринку.

Варто відзначити, що сьогодні обов'язковою офіційною оплатою за реєстрацію шлюбу є тільки адміністративний збір в 85 копійок, а решта послуг – додаткові. Згідно з наказом Міністерства юстиції від 30 грудня, в Києві ціна складання співробітниками Рагсу заяви про держреєстрацію актів цивільного стану – 68 грн, проведення скороченого обряду коштує 433 грн, повного – 846 грн.

Вище цінник за проведення церемонії у вихідні та святкові дні, а найдорожче обійдеться обряд поза територією РАГСу і у вихідний день – 3 730 грн.

Козаєва вважає, що нотаріуси теж зможуть проводити реєстрацію поза своїми кабінетами, причому їх перевагою буде велика "гнучкість" щодо держустанов.

"З нотаріусом можна домовитися, він може підлаштуватися під бажання людей. Наприклад, провести реєстрацію поза рамками робочого часу, наприклад, на світанку, о 5-6 ранку біля моря", – припустила Козаєва, вказавши, що за додаткові послуги молодятам також доведеться вносити додаткові гроші.