Минулого року в Україні було зібрано 63,6 тис. тонн черешні. Це на 7% поступається показникам за той же період 2019 року. Більшість виробництва (96%) забезпечують домогосподарства.

Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу (УКАБ).

При цьому площі під садами майже не змінюються протягом останніх трьох років. Вони досягають близько 10 тис. га. тому обсяги виробництва залежать від врожайності.

"Останні значні опади трохи зіпсували якість ранніх сортів черешні, що призвело до зменшення пропозиції і порівняно високими цінами", – розповів аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Українська черешня
Українська черешня

За її словами, залишається надія на більш пізні сорти, якщо погодні умови дозволять зібрати урожай черешні.

Що стосується минулого року, то зі зменшенням обсягів виробництва скоротилися продажі за кордон. У той же час більше ягоди почали купувати за кордоном.

У 2020 році Україна продала 0,7 тис.тонн черешні, що в 4 рази менше в порівнянні з 2019 роком. На імпорт припало 1,1 тис. тонн, або в 5 разів більше.

Більшість поставок української черешні відправили до Білорусі та Польщі. Одночасно найбільше продукції в Україну завезла Греція і Молдова.

Нагадаємо, урожай ягід цього року затримується через холодну весну, але попит на працівників у сфері сільського господарства зростає з кожним днем. Українські та польські роботодавці змагаються між собою не тільки в зарплатах, але і в додаткових бонусах – аби не пропав урожай.