Киянам запропонували платити за тепло в липні, щоб зменшити фінансове навантаження взимку.

У Києві на осінь поточного року запланували значне підвищення тарифів на гарячу воду та опалення — на 30-40%. При цьому таке подорожчання може очікувати і жителів інших міст. Про це 6 липня заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв, повідомила прес-служба КМДА.

За його словами, з 1 жовтня середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла може становити від 2151,77 до 2433,90 грн, залежно від типу приєднання будинку. У КМДА вважають, що підняття тарифів спричинить значне фінансове навантаження на жителів столиці.

холодні батареї, опалення, комунальні послуги, тарифи
холодні батареї, опалення, комунальні послуги, тарифи

Щоб уникнути таких ризиків, КМДА запропонувала киянам так званий рекомендований авансовий платіж - 10 грн/кв.м. пояснюється, що він буде працювати за системою накопичення з липня, і дозволить зменшити плату за опалення взимку.

У свою чергу прес-служба КП "Київтеплоенерго" повідомила, що в рахунку-повідомленні за житлово-комунальні послуги, які жителі Києва отримають в поточному місяці, з'явиться новий рядок – замовний авансовий платіж за опалення.

"Кияни за бажанням зможуть оплачувати рекомендовані суми за послуги заздалегідь, зменшивши фінансове навантаження на сімейний бюджет взимку, щоб не накопичувати борги за тепло", — йдеться в повідомленні.

У КМДА також уточнили причини підняття тарифів перед початком опалювального сезону. Так, стало відомо, що з травня 2021 року Уряд скасував дію Положення про ПСО. Через це теплопостачальні підприємства купуватимуть газ за ринковими цінами, які постійно зростають.