В Україні вже в найближчі тижні може зрости вартість яєць, що пов'язано з рекордним скороченням виробництва цієї продукції.

Про це повідомила аналітик Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) Світлана Литвин, пишуть "Українські новини" з посиланням на Depo.ua. За її словами, вартість яєць може збільшитися майже вдвічі - до 40 гривень за десяток.

"Приблизно з серпня почне зростати ціна на курячі яйця. І вона може досягти піку, який ми спостерігали в лютому – близько 40 грн за десяток. Ця ціна, швидше за все, буде триматися до наступної весни, якщо ситуація кардинально не зміниться і не збільшиться промислове виробництво яєць", – пояснила експерт.

курячі яйця
курячі яйця

Згідно з інформацією Литвин, таке подорожчання яєць на початку року відбулося через безпрецедентне зниження їх виробництва в січні-травні-майже на 25%. Вона уточнила, що такого не було протягом останніх років двадцяти. Скорочення одночасно пов'язане зі зростанням на 60% цін на кормові культури для птиці. Іншим фактором збитковості виробництва є зниження експорту яєць-майже вдвічі за п'ять місяців.

Раніше один з найбільших виробників курячих яєць в Україні агрохолдинг" Авангард " заявив, що змушений повністю зупинити виробництво на 13 птахофабриках через тиск НАБУ на підприємство. Як повідомляв акціонер компанії Олег Бахматюк, за минулий рік "Авангард" скоротив на 50% обсяг виробництва: "Ми зараз 170 млн яйця в місяць виробляємо, а виробляли близько 300 млн, а в травні – 350 млн! З них 170 млн у травні ми віддали на експорт, а в цьому місяці відправимо на експорт може 20 млн".

Крім істотного скорочення виробництва, на подорожчання яєць безпосередньо впливає і зростання цін на корми. "У червні 2021 року ціна на основні кормові культури – пшеницю та кукурудзу – зросла на 60%, тоді як ціна на яйця впала на 5-7% порівняно з червнем минулого року. В таких умовах виробникам важко працювати через високий рівень збитковості", - уточнила Литвин.