В Україні протягом цього тижня скоротилася пропозиція цибулі через несприятливі погодні умови. Внаслідок цього ціни на нього різко піднялися.

Про це повідомляє SEEDS.

Уточнюється, що через постійні дощі в багатьох регіонах України збір врожаю цибулі призупинився, тому його стали менше поставляти на ринок. Станом на 8 липня діапазон цін на цибулю від виробників коливається від 6,5 до 8 грн за один кілограм.

Користь цибулі для здоров'я
Користь цибулі для здоров'я

За даними EastFruit, така вартість на 22% перевищує показник минулого тижня. При цьому якщо порівняти поточні ціни на цибулю з його вартістю в аналогічному місяці минулого року, то зараз його продають дорожче на 60%.

Також стало відомо, що на сьогоднішній день оптові закупівельники не поспішають скуповувати цибулю через низький попит на продукт і нетривалий термін зберігання. Крім того, збір врожаю відновиться найближчим часом. Виробники розуміють це і очікують повторного зниження цін на цибулю.

Раніше ми повідомляли, що ціни на хліб зростуть незважаючи на рекордний урожай зернових. За словами аналітика компанії "Центр біржових технологій" Максима Орищака, ціни на хліб в Україні зростають постійно. Так, з початку поточного року півкіло нарізного батона "Київський" подорожчало на 1 гривню - з 18,94 до 19,94 грн, вартість хліба пшеничного піднялася з 19,53 до 22,95 грн, українського житнього хліба "Столичний" — з 24,62 гривень до 29,75 гривень.