За перший рік пандемії частка продовольства в споживчому кошику збільшилася на 3,9%.

Також зросли покупки міцного алкоголю - на 10,9%, повідомляє RAU з посиланням на опитування Nielsen, результати якого озвучила гендиректор компанії в Україні та Білорусі Ганна Ільчук.

Одночасно в категорії безалкогольних напоїв зафіксовано спад на 5,6%, пива – на 1%, непродовольчих товарів – на 3,2%, сигарет – на 2,4%.

При цьому продуктовий Рітейл в Україні скоротився на 5%. У 2019-му було зафіксовано зростання на 2%, а в 2018 – му-і зовсім на 14%. Обсяги ринку перегнали докризові показники тільки в квітні цього року.

Алкоголь. Фото: скріншот відео.
Алкоголь. Фото: скріншот відео.

Крім того, в період пандемії гіпер - і супермаркети наростили вплив, тепер вони займають 61% ринку. Онлайн-продажі показали зростання на 81,7%, але вони займають близько 1% всіх FMCG-продажів (Товари повсякденного попиту в роздрібній торгівлі).

Структура онлайн-покупок розподілилася таким чином:

  • 27% - почали робити покупки онлайн через карантинні обмеження під час пандемії;
  • 30% - вперше за останні півроку зробили покупку продуктів в Інтернеті;
  • 19% - почали робити онлайн-покупки з цікавості.

До того ж більшість громадян (64%) не роблять онлайн-покупки через відсутність можливості оглянути товар. Більше половини українців (54%) вказали на проблеми з якістю продукції. Також покупців зупиняє необхідність оплачувати доставку.

Нагадаємо, з початку 2021 року кондитерські вироби в Україні подорожчали на 15-20%. Таке зростання цін спровокувало збільшення вартості цукру, викликаного картельною змовою виробників і дефіцитом на внутрішньому ринку.