У поточному році кавуни продають майже в три рази дорожче, ніж в середині липня минулого року.

На український ринок починають надходити перші партії кавунів, але із запізненням на два тижні. Тому поки ціна на ягоду залишається високою – 9-12 грн / кг, що в 2,7 рази перевищує їх вартість в аналогічний період минулого року. Про це повідомляє EastFruit.

Стало відомо, що українські кавуни з'явилися в роздрібній торгівлі із запізненням через несприятливі погодні умови. За словами фермерів, постійні дощі і Гради у весняний період завдали істотної шкоди, а деякі виробники навіть заново пересівали площі під кавунами.

кавуни, дині, ринок
кавуни, дині, ринок

Сезон почався з високих цін через низьку пропозицію на ринку. Так, на сьогоднішній день кавуни поставляє тільки один виробник з Херсонської області. Варто відзначити, що в середині липня 2020 року кавуни продавали за 3-5 грн/ кг.

Крім того, повідомляється, що більш масово партії кавунів почнуть надходити на ринок після 20 липня. У попередні роки пік сезону грунтового кавуна в Україні припадав на середину серпня і тоді, зазвичай, ціни на них падали.

Але в поточному році виробники мають намір утримувати високу ціну тривалий період, адже кавуни потрібно було пересівати, а це спричинило за собою додаткові витрати.