Частина врожаю черешні вже пропала через несприятливі погодні умови.

Українським фермерам в поточному сезоні доведеться знищити частину врожаю черешні, яблук, винограду, слив та інших фруктів. Це може статися з ряду причин. Таку заяву зробив фермер, орендар саду в Запорізькій області в ефірі телеканалу Obozrevatel.

Він пояснив, що кінцевий споживач купує, наприклад, черешню з майже 100% націнкою. При цьому фермер, який виростив ягоду, отримує близько 15% від роздрібної ціни. Аналогічна ситуація відбувається і з виробниками інших ягід і фруктів.

"Малі підприємці бусиками везуть її на Київ, перепродують через двоє-троє рук, і вона доходить до споживача вже з божевільними націнками. Ми вкладаємо 30 гривень в кілограм черешні, і з них більша половина – це вкладення, прибутковість — 25-30%", – розповів фермер.

кавуни, дині
кавуни, дині

Він вважає, що урожай яблук, винограду, слив та інших фруктів можуть знищити так само, як вже знищили частину врожаю черешні. Це сталося внаслідок того, що ягоду просто не могли реалізувати — українці не купували її з ряду причин, в тому числі через високу ціну. Також багато ягід пропали через несприятливі погодні умови.

Стало відомо, що фермери, які вирощують і реалізують фрукти і ягоди на внутрішньому ринку України будуть змушені позбутися частини врожаю, якщо ситуація не зміниться.

Крім того, для часткового вирішення проблеми він порекомендував іншим фермерам безпосередньо виходити на мережі супермаркетів для реалізації своєї продукції.