В Україні незабаром піднімуть тарифи на опалення та гарячу воду для побутових споживачів. При цьому темпи зростання у відсотках будуть залежати від регіону проживання.

Про це заявив глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко на своєму YouTube-каналі.

За його словами, найбільше тарифи піднімуть у Чернівцях – на 75%. Він пояснив, що в цьому місті ціни піднімуться так значно, оскільки довгий час тариф штучно занижувався.

Комунальні послуги в Україні
Комунальні послуги в Україні

За словами Попенка, тарифи на опалення та гарячу воду піднімуться також у наступних містах:

  • Тернопіль – на 70%;
  • Старокостянтинів – на 63%
  • Одеса – на 56%;
  • Кременчук – на 53%;
  • Київ – на 40%;
  • Полтава – на 36%.

Експерт нагадав, що київська міська державна адміністрація вже оголосила про підняття цін на послуги КП "Київтеплоенерго". Через подорожчання близько 80% киян отримають нові платіжки, ціни в яких будуть на 40% перевищувати попередні.

"Всі ці цифри в містах будуть приблизно однакові. Тобто нас з вами чекатиме зростання вартості на послуги теплокомуненерго приблизно на 40, 50 і 60%", – сказав Попенко.

Експерт додав, що підняття тарифів по всій країні викликане низкою факторів. Зокрема, скасування дії спеціальних зобов'язань (ПСО) на ринку газу, які раніше дозволяли ТКЕ купувати газ за пільговою ціною. Він підкреслив, що опалення та гаряча вода для населення подорожчає також через високі ринкові ціни на газ, за якими тепловики купуватимуть блакитне паливо.

Попенко розповіла, що більшість теплокомуненерго встановлювали свої тарифи ще тоді, коли ціна на газ була до 5,5 грн. Але, на сьогоднішній день ДК "Нафтогаз" пропонує тепловикам газ за вищою ціною — 7,42 грн. Даний фактор став основним серед тих, які викликали подорожчання газу.