Житомирська територіальна громада є однією з перших, яка долучилася до проєкту «Поліцейський офіцер громади»: дванадцять офіцерів успішно пройшли конкурсний відбір та відповідну підготовку у навчальних закладах і нині працюють в нашій громаді.

Поліцейський офіцер громади – це той, хто має забезпечувати порядок на своїй дільниці, знати мешканців в обличчя та опікуватися їхніми проблемами.

Володимир Свірчевський вже пів року як офіцер громади. Поліцейський розповідає:перед тим, як їхати до свого офісу, треба пройти медогляд і отримати автомобіль.

поліція
поліція

«День офіцеру громади починається з помічника, який у нас з'явився – це службовий автомобіль. Ми проходимо медогляд, згідно з яким ми допускаємо до керування транспортного засобу. Після чого ми беремо службовий автомобіль, заходимо до відділення відділу поліції, де переглядаємо і отримуємо вхідну кореспонденцію, яка була доручення на виконання поліцейського громади», - сказав поліцейський офіцер громади Володимир Свірчевський.

Володимир – офіцер громади на дільниці №19, його офіс розташований на вулиці Шевченка, саме тут він здійснює прийом громадян.

Перед входом табличка, де вказаний мобільний номер телефону та дні прийому. Проте поліцейський говорить, що приймає людей в будь-який час.

«Не потрібно підлаштовуватися під певний час. Суто прив'язуватися до прийому громадян, вважаю, недоцільним. Потрібно спілкуватися з людьми, коли потрібна ця допомога, а не лише у четвер або п'ятницю. Десь 200 людей звернулося за пів року. Найчастіша причина – це побутові звернення, домашнє насильство може часто бути, щодо людей, які порушують тиху, зловживають спиртними напоями», - говорить Володимир Свірчевський.

З журналістами Володимир ділиться й курйозними історіями, каже, офіцер громади має знайти підхід до всіх.

«У мене були систематичні виклики літньої жінки, до якої прилітали додому різні літаючі об'єкти і світи у вікно. Підійшов креативно, не знаю, як це смішно б не було. Витратив майже дві години на бесіду з бабусею, зрештою попросив, щоб вона взяла алюмінієву сковорідку. Вона її пів години чистила до блиску, потім цю сковорідку встановили у вікно, де прилітали ці необізнані літаючі елементи. Після даного факту людина спить спокійно і викликів немає», - ділиться Володимир Свірчевський.

Поліцейський переконує, що забезпечений всім необхідним, ба навіть, показує бензопилу, яка після вчорашньої негоди знадобилася. За словами Володимира, повноважень у офіцера громади чимало: він і затримує, і направляє, і профілактичну роботу проводить. Також поліцейський додає, що все залежить від ситуації.

«Поліцейський офіцер громади – це як універсальний солдат. Обов'язків у нас багато і багато повноважень. Ми займаємося контролем обігу зброї, сім'ями, які попали в складні життєві ситуації, сім'ї кривдників, незаконна торгівля в невстановлених місцях,порушення правил дорожнього руху. Все, що відбувається на дільниці, що стосується правоохоронних органів, тим і займається поліцейський офіцер громади. Не входить надання медичної допомоги. Ми маємо право надавати домедичну допомогу, до приїзду швидкої, ми не можемо надавати медичну допомогу», - зазначив поліцейський офіцер громади Володимир Свірчевський.