Туристичний потік з країн Перської затоки активізував заклади громадського харчування – в них тепер можна зустріти меню арабською мовою і додаткові "халяльні" позиції.

Не обійшлося і без нюансів – в деяких закладах ціни для українців і арабів відрізняються в два рази.

Як правило, такі порушення носять поодинокий характер, але на репутації країни можуть відбитися негативно.

Арабські туристи в Україні
Арабські туристи в Україні

"Я чула про те, що дають меню із завищеними цінами. Єдине, сама я не бачила і не знаю, які це ресторани в Києві, Львові та Одесі. Знаю, що видають меню з цінами в два рази вище. Але ніхто зі знайомих рестораторів про це не говорив", – розповіла UBR.ua директор компанії "Ресторанний консалтинг" Ольга Насонова.

За словами експертів з ресторанної сфери, явище це не масове, оскільки законодавчо такі дії заборонені. Але вони і не заперечують, що "диму без вогню не буває" – "шахраїв" вистачає в будь-якій галузі. Швидше за все, мова йде про "одиночні" заклади, оскільки в мережевих ресторанах все строго регламентовано.

"Такі випадки у нас вже були неодноразово – і на Євро-2012, і на фіналі Ліги чемпіонів, і ми з ними боролися. Я вважаю, що не повинно бути ніяких завищень цін ні з боку ресторанів, ні готелів", – прокоментував ситуацію голова об'єднання учасників ринку туризму Visit Ukraine Антон Тараненко.

За його словами, якщо туристична галузь якісно відпрацює цей сезон, то наступного року, коли ще більша кількість арабів буде вакцинована, можна розраховувати що вони знову виберуть нас, а не Швейцарію.