У компанії просили НКРЗІ на першому етапі збільшити граничні ціни на послуги майже на 29%

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, (НКРЗІ) сьогодні, 16 липня, схвалила проект рішення про підвищення тарифів на універсальні послуги поштового зв'язку для АТ "Укрпошта". Регулятор затвердив граничне подорожчання на рівні 20%. При цьому "Укрпошта" просила підвищити тарифи в середньому на 28,8%. Про це сказано на сайті НКРЗІ.

Крім того, регулятор рекомендував загальному представницькому органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок та спільному представницькому органу сторони роботодавців на національному рівні розглянути та надати НКРЗІ офіційну позицію з даного питання в термін до 23 липня 2021 року.

Укрпошта
Укрпошта

Причинами рішення про підвищення вартості є інфляція, зростання індексу цін виробників, збільшення мінімальної заробітної плати, а також загальне подорожчання собівартості поштових послуг.

"Звертаємо увагу, що затверджені тарифи на універсальні послуги поштового зв'язку є граничними, тобто АТ "Укрпошта" має право надавати споживачам послуги нижче рівня певних Граничних тарифів", – підкреслили в комісії.

Згідно з даними НКРЗІ, за останні кілька місяців компанія шість разів зверталася з проханням переглянути тарифи, які міняли останній раз в 2019 році. Останнє звернення було зафіксовано в травні 2021-го. "Укрпошта" просила підвищити ціни поетапно:

  • 1 етап - з дати набрання чинності рішенням Нацкомісії до 30 Листопада 2021 р., в середньому на 28,8%: по Україні – на 23%, за кордон - на 39,2%;
  • 2 етап-з 1 грудня 2021 р. – в середньому на 9,3%.

Але регулятор дозволив підняти ціни тільки на 20%, вказавши, що його розрахунки "враховують інтереси суспільства, операторів і користувачів послуг поштового зв'язку і в цілому відповідають практикам тарифоутворення в країнах Європейського Союзу".