У зв'язку з відновленням навчального процесу у більшості областей та міст України, батьки розпочали збори до школи. Які суми вимушені знайти, щоб діти пішли до школи, читайте у матеріалі.

Читайте нас у Google News!

Школяр
Школяр

За усередненими даними цього року, батьки витрачають на 1 600 гривень більше, ніж торік. Для різних класів сума "зборів до школи" відрізняється.

Топ найзатратніших позицій:

  • Форма та спортивний одяг: для п'ятикласників - блузки та сорочки (1011 грн за 3 шт.), штани (832 грн за 2 пари), рюкзаки (700 грн), спортивні костюми та кросівки (557 грн) загальна сума 3 100 гривень (в середньому на 877 грн дорожче ніж у 2019). Для старшокласників - сорочки та блузки (2181 грн за 3 шт.), штани (1178 грн за 2 пари), а також на демісезонне взуття (1094 грн) За кросівки й кеди в онлайн магазинах віддають 1044 грн, загальна сума 5 497 гривень (на 1 200 гривень дорожче ніж раніше);
  • Зошити на 96 аркушів: ціна 285 грн за 15 штук;
  • Обкладинки для підручників: ціна 220 грн за 10 штук;

Труднощів батькам додає також те, що багато забаганок школярів формуються з трендів, які диктують знаменитості. За прикладом Білі Айліш дівчата старше обирають безформний одяг, тоді як молодші вплітають у волосся різнокольоровий канекалон.

Ціни деяким товарам додає до того ж брендування ляльками Lol та іншими популярними персонажами. Так виготовлені вручну товари з улюбленими персонажами коштують дорожче ніж мас-маркет. За мішечок для спортивного одягу вишитий вручну можна віддати від 50 грн, тоді як за популярні організатори робочого простору з деревини або фанери з зображеннями улюбленців з мультфільмів можуть коштувати до 800 гривень.

Багато батьків міркують про покупку техніки до навчального року. Щоправда, для більшості батьків нова техніка з магазину "не по кишені". Проблему вирішують, купуючи техніку з рук. Загалом на сайтах оголошень техніка в гарному стані коштує на 75% дешевше аніж в магазині.

Підсумовуючи, маємо такі середні дані:

  • Збори до школи першокласника коштують приблизно 6,2 тисячі гривень (+1,3 тисячі в порівняні з попереднім роком);
  • Збори п'ятикласника заберуть із бюджету сім'ї близько 5,8 тисячі гривень (+ тисяча гривень в зрівнянні з 2019);
  • Збори учнів старших класів вартують 8,4 тисячі гривень (+ 1,2 тисячі ніж минулого року).