Влітку поточного року на 15% зросла кількість українських вчителів, які їдуть на заробітки до Польщі на час канікул, якщо порівнювати з тим же періодом минулого року.

Середній заробіток за три місяці становить $3-5 тис., повідомили в компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

На таких заробітчан припадає 5% від загальної кількості українських сезонних трудових мігрантів. Зазвичай вони починають цікавитися вакансіями вже в травні і в Польщу їдуть на початку-середині червня, де працюють до кінця серпня.

заробітчани в Польщі
заробітчани в Польщі

"Педагоги шукають вакансії, де можна швидко і добре заробити в літній сезон. Вони працевлаштовуються на підприємства харчової промисловості (м'ясокомбінати, рибзаводи, кондитерські фабрики), заводи електроніки, логістичні склади, а також в готелі і ресторани, де потрібні працівники влітку в туристичний сезон", – розповіла директор департаменту рекрутації Анна Джоболда.

Вона навела приклад, коли дві вчительки почали працювати покоївками в готелі на період літніх канікул. У підсумку, весь колектив школи щорічно приїжджає туди працювати в сезон.

Крім того, влітку в Польщу на роботу приїжджають і українські студенти, але вони шукають вакансії з меншим фізичним навантаженням, в тому числі на заводах електроніки, складах одягу, офіціантами в готелі, кафе, ресторани. В середньому вони заробляє $2,5-4 тис.за три літніх місяці.