На сьогоднішній день мова йде про понад 2 млн споживачів.

В Україні всі побутові споживачі зобов'язані встановити до 2023 року газові лічильники, навіть якщо використовують ресурс тільки для приготування їжі.

Про це повідомило Міністерство енергетики в коментарі інформаційному агентству "Уніан".

Стало відомо, що дана норма торкнеться понад 2 млн. українців. Так, з 1 січня 2023 року споживачам постачатимуть газ для приготування їжі лише за умови його комерційного обліку, тобто за наявності лічильника.

Газовий лічильник, скріншот із відео
Газовий лічильник, скріншот із відео

Зазначаємо, що, за даними відомства, на сьогодні в Україні налічується 12,4 млн споживачів природного газу, з яких 2,25 млн домогосподарств не оснащені індивідуальними лічильниками газу. Більш того, із зазначеного числа 2,15 млн.споживачів використовують газу саме для приготування їжі.

Уточнюємо, що частина таких споживачів мають будинкові лічильники газу, але в той же час близько 1,1 млн.домогосподарств взагалі не мають приладів обліку. Нагадаємо, що закон, який зобов'язав українців встановити газові лічильники, Верховна Рада прийняла ще в березні поточного року.

Раніше повідомлялося, що в Україні сформують так званий "чорний список", в який потраплять недобросовісні покупці, які порушать умови двосторонніх договорів купівлі-продажу електроенергії.