За словами експерта, продавці обманюють, користуючись неуважністю покупця.

Стало відомо, що українці все частіше стикаються з недобросовісними продавцями на ринках, які обраховують і обвішують покупців. В основному вони діють за одними і тими ж схемами. Про це розповів виконавчий директор "Союзу споживачів України" Максим Несміянов в ефірі на телеканалі "Україна 24".

полуниця, ринок, базар
полуниця, ринок, базар

Експерт зазначив, що є кілька простих способів, які допоможуть виявити, що продавець обманює своїх покупців. Так, Несміянов рекомендує українцям, перш ніж купити який-небудь продукт, покласти на ваги предмет, вага якого точно відома. Наприклад, телефон або будь-яку іншу малогабаритну річ.

"Якщо я бачу, що він на вагах важить більше, то я пропоную вирішити проблему по-хорошому або по-поганому. По-хорошому – це мені дають товар на суму різниці або відшкодовують грошима. По-поганому – я йду до адміністрації ринку, ми розгортаємо ваги, викликаємо поліцію і за фактом обрахунку і обважування починаємо конфліктувати", – підкреслив експерт.

Він також радить ніколи не довіряти продавцям на ринках і завжди паралельно рахувати суму покупки. За його словами, часто, коли покупець бере кілька продуктів, то продавець може просто обрахувати, тому краще завжди відкривати калькулятор на телефоні і перевіряти кінцеву суму покупки.

овочі, базар
овочі, базар

Крім того, експерт настійно рекомендує завжди перевіряти здачу прямо біля прилавка. Адже продавець може дати менше грошей, ніж потрібно, а потім ніхто не зможе довести, якою саме купюрою розплатився покупець.

Несміянов акцентував, що продавці не тільки на ринках можуть обманювати, але і в соцмережах. Тому експерт рекомендує українцям завжди кілька разів перевірити надійність продавця, перш ніж перевести на його рахунок гроші.

Раніше повідомлялося, як шахраї списують гроші з рахунків і будують фінансові піраміди. Так, стало відомо, що крадіжка грошей з банківських карт – один з найпопулярніших видів шахрайства в Україні. Тому щоб не стати жертвою аферистів важливо розуміти, за якими схемами вони працюють.