Фрукт подорожчав на 10-15 грн в порівнянні з торішніми цінами.

На українських ринках і в магазинах з'явилися партії нового врожаю персиків, зібраного як в Україні, так і привезеного з інших країн. При цьому фрукт продають дорожче, ніж минулого року. Про це йдеться в матеріалі "Сегодня".

Так, персики, вирощені в Україні, продають в середньому за 50-60 грн/кг. А ось іспанські персики реалізують за вищою ціною: чорний принц — 80 грн/кг, нектарин – 110 грн/кг, інжир — 120 грн / кг.

овочі, базар
овочі, базар

Стало відомо, що такі ж персики торік українці купували за нижчими цінами. В середньому вони подорожчали на 10-15 грн. За словами продавців, протягом поточного сезону ціна на персики ще може знизитися, але не на багато.

Зазначається, що в Україні персики продають удвічі дешевше там, де їх вирощують, тобто в Одеській та Херсонській областях.

"Ціна формується виключно по ринку, як себе веде ринок. Ринкова ціна відрізняється від тієї, яку ми відпускаємо-плюс 24-25 гривень", – розповів директор агрофірми "ілозерський" Юрій Попутько.

При цьому погодний фактор негативно вплинув на урожай персиків так само, як і на інші фрукти, ягоди. Наприклад, в Херсонській області через холодну весну місцеві агрономи зібрали не дуже вдалий урожай, але зате хорошої якості.

Раніше повідомлялося, що ціни на лохину в Україні впали. При цьому стало відомо, що в цьому сезоні обсяг виробництва ягід хоч і буде краще, ніж в минулому році, але все одно буде низьким.