У французькому морозиві Mars Wrigley Confectionery, яке продається в Україні, виявили несанкціоновану речовину.

Етиленоксид виявили в добавці-стабілізаторі, яке додавалося в продукт, повідомили в Головному управлінні Держспоживслужби в Харківській області з посиланням на інформаційне повідомлення системи швидкого реагування (RASFF) від 19 липня.

Морозиво французького виробництва завезли в Україну з Румунії для одержувача "Метро Кеш енд Керрі Україна". Кінцевий термін використання – до 31 Березня 2023 року.

морозиво
морозиво

У відомстві попередили операторів ринку, які використовують у виробництві або мають в обігу зазначену продукцію, про необхідність її вилучити. Також вони повинні письмово інформувати про це Головне управління Держспоживслужби в Харківській області.

Як розповіли в "Метро Кеш енд Керрі Україна" агентству УНІАН, вони вилучили морозиво з продажу у всіх своїх супермаркетах для його подальшої утилізації відразу після отримання повідомлення.

У компанії уточнили, що 20 липня постачальник товарів направив їм термінове повідомлення про виявлення перевищення допустимих норм етиленоксиду в одному з компонентів морозива ТМ Snickers, Bounty і Twix, яке виготовляється у Франції. Того ж дня зняли з реалізації у всіх 26 ТЦ мережі Metro. Крім того, подальші поставки цієї партії морозива поки заблоковані.

Також у мережі зазначили, що французький виробник відкликав партію морозива з перевищенням вмісту небезпечної речовини відповідно до законодавства ЄС.

Одночасно в Україні відсутні законодавчо встановлені норми за рівнем допустимості речовини в морозиві. При тому, що етиленоксид є канцерогенною речовиною, яку часто використовують для стерилізації медичного обладнання.