Паралельно з подорожчанням продукту знижується і експорт української соняшникової олії.

В Україні вже цієї осені покупці можуть побачити на прилавках магазинів соняшникову олію за ціною від 100 гривень. Такий прогноз дали експерти ринку, повідомляє ТСН.

Пояснюється, що поки можна виділити дві причини такого різкого подорожчання. По-перше, ціни на соняшникову олію можуть піднятися через зростання вартості сировини. Крім того підтримку цінам надасть сезонний фактор.

У той же час ці ж причини вже негативно відбилися на українському експорті. Так, Україна знизила обсяги відвантажень масла вітчизняного виробництва на зовнішні ринки на 18%. Найменше доставили продукту в Італію, Іспанію та Ірак.

соняшникова олія
соняшникова олія

Нагадаємо, в Україні в роздрібній торгівлі 1 л соняшникової олії продають в середньому за 65 грн, в той же час цю продукцію від того ж виробника в чеському магазині реалізують за ціною 35 грн. На думку експертів, однією з причин такого дисонансу є низька конкуренція на українському ринку.

Справа в тому, що в більшості країн ціна на продукт впала майже на 10%, а в Україні — тільки зростає. Стало відомо, що на українському ринку всього кілька великих виробників, тому їм легко спекулювати цінами. У той же час в ЄС українські виробники не можуть піднімати ціни просто так, а повинні працювати в умовах сильної конкуренції.