Також у 2022 році продовжать проводити перерахунок пенсій у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати.

Пенсіонерів у віці від 70 до 75 років можуть включити в ініційовану президентом програму адресної допомоги для літніх людей вже в наступному році. Таку пропозицію зробило Міністерство соціальної політики України. Про це розповіла глава Міністерства, повідомила 27 липня прес-служба відомства.

Стало відомо, що протягом 2020 і 2021 років таку адресну щомісячну доплату до пенсій у розмірі 500 грн отримують пенсіонери старше 80 років. При цьому вони не можуть отримувати пенсії менше, ніж 2600 грн.

пенсії, виплати, люди похилого віку
пенсії, виплати, люди похилого віку

Відзначається, що впровадження даних заходів підвищило доходи 1,4 млн. одержувачів пенсій. Також до президентської програми восени поточного року приєднають пенсіонерів віком від 75 до 80 років. Так, з 1 жовтня вони отримуватимуть щомісячну компенсаційну виплату в розмірі 400 гривень. Пенсійна виплата для них складе не менше 2500 грн.

"Таке розширення програми підвищить доходи ще більше 1 мільйона пенсіонерів", - підкреслили в Мінсоцполітики.

Крім того, повідомляється, що в рамках підготовки проекту Державного бюджету на 2022 Мінсоцполітики розробляє й інші пропозиції до календаря підвищення пенсій у 2022 році.

На сьогоднішній день в ньому пропонується передбачити:

  • індексацію з 1 березня страхових пенсій пенсіонерів та компенсаційних виплат для пенсіонерів від 75 років і старше;
  • підвищення з 1 січня пенсій ліквідаторам Чорнобильської катастрофи з інвалідністю;
  • перерахунок з 1 липня та з 1 грудня пенсійних виплат у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
  • перерахунок з 1 жовтня мінімальної пенсії за віком у зв'язку з прогнозованим підвищенням мінімальної заробітної плати.