Ціни на електроенергію для населення піднімуться через приведення їх до економічно обґрунтованого рівня, пояснили в Нацбанку.

У ІІІ кварталі поточного року житлово-комунальні послуги для українців подорожчають під впливом збільшення заробітних плат працівникам та інших виробничих витрат. Про це йдеться в "Інфляційному звіті" Національного банку України.

Регулятор очікує, що в звітний період піднімуться ціни на електроенергію для населення з диференційованими тарифами в залежності від обсягів споживання. Таке подорожчання додасть 0,3 п. п. в індекс споживчих цін (ІСЦ).

Комунальні послуги в Україні
Комунальні послуги в Україні

Також, згідно з прогнозами НБУ, в 2022-2023 роках темпи зростання цін на електроенергію також будуть одними з найвищих серед інших компонентів інфляції. Уточнюється, що це відбудеться через приведення їх до економічно обґрунтованого рівня.

У той же час, в Національному банку впевнені, що до кінця поточного року ціна на газ фактично не зміниться, так як в Україні діє річний тариф на цей ресурс.

При цьому тарифи на опалення та гаряче водопостачання підвищаться, оскільки вони не коригувалися в 2020 році.

Зазначаємо, що Нацбанк не назвав конкретних цифр у прогнозі зростання цін на комунальні послуги та продукти. Разом з тим, щоб додасть 0,3 п.п. в індекс споживчих цін, електроенергія повинна подорожчати більш ніж на 20%.