У червні 2021–го річні темпи інфляції залишилися на рівні попереднього місяця – 9,5%, а зростання споживчих цін з початку року склало 6,4%.

Це пов'язано з двома факторами, свідчить звіт Мінекономіки.

Більш високу порівняно з минулим роком інфляцію в річному вимірі в Кабміні пояснюють зовнішніми цінами на продукти та енергоносії, а також невизначеністю на тлі виходу економіки з обмежень.

"Очікується, що найближчим часом дефляція або значно стримана траєкторія зростання цін на продовольство в літні місяці, при певній диверсифікації споживчого попиту на тлі поступового відновлення рівня економічної активності, забезпечить загальне уповільнення інфляції", – вказали в Мінекономіки.

продукти, супермаркет, ціни
продукти, супермаркет, ціни

При цьому в червні цього року споживча інфляція сповільнила темпи до 0,2% в порівнянні з 1,3% в травні. Це пов'язано зі зниженням тиску немонетарних факторів, що пояснюється сезонністю.

Минулого місяця світова тенденція високих цін на продовольство була знівельована сезонною насиченістю ринку товарами власного виробництва нетривалого зберігання, підкреслили в Міністерстві.

Одночасно проїзд на залізничному транспорті став дорожче на 5,3%, а в деяких регіонах через подорожчання палива і зростання оплати праці збільшилася вартість проїзду в маршрутках і міському транспорті. Водночас підвищення комунальних тарифів у червні на 0,4% не мало вагомого впливу на формування загального індексу споживчих цін.

"У підсумку сезонність на продовольчому ринку переважила інфляційні фактори по деяких непродовольчих товарах і послугах і визначила зниження небазової компоненти інфляції", – зазначили в Міністерстві.

Крім того, стабільна динаміка обмінного курсу гривні, яка в середньомісячному значенні зміцнилася на 1,3%, з початку поточного року – на 3,3%, фактично унеможливила тиск на споживчі ціни з боку імпортної складової.