Восени попит на молоко перевищуватиме пропозицію, вважають експерти.

В Україні ціни на молоко і молочні продукти в роздрібній торгівлі незабаром значно піднімуться. Експерти прогнозують подорожчання на осінь цього року. Про це розповів заступник керівника Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук.

За його словами, в осінній період попит на молоко перевищує пропозицію, тому ціни трохи зростають. При цьому в господарському секторі вже зараз фіксується зниження обсягів виробництва молока більш ніж на 6%.

Стакан молока
Стакан молока

Тому на сьогоднішній день немає показників для того, щоб Україна повністю могла забезпечити себе молоком. Експерт також зазначив, що частково ціни на продукти, в тому числі і молочні, можуть піднятися через вплив інфляційного чинника.

"Що стосується додаткових факторів, які також впливають на ціну, то це, звичайно, пов'язано з інфляцією. Цього року в країні зафіксована значна інфляція. Крім того, якщо в Україну надходять імпортні продукти, вони не можуть коштувати дешевше, ніж на зовнішніх ринках", – розповів заступник голови ВАР.

Варто нагадати, що в червні поточного року річні темпи інфляції в Україні залишилися на рівні попереднього місяця – 9,5%, але зростання споживчих цін з початку року склало 6,4%.