Тому Мінсоцполітики розробляє відповідний законопроект для вирішення даної проблеми.

Якщо не змінити нинішні норми українського законодавства, то українці, які працевлаштовані не офіційно, при досягненні пенсійного віку просто не зможуть звернутися до держави для призначення їм пенсії.

Про це розповіла Міністр соціальної політики Марина Лазебна в ефірі телеканалу "Україна 24".

За її словами, для вирішення цієї проблеми Міністерство соціальної політики вже зараз розробляє необхідний законопроект. Цей документ має внести зміни до законодавства таким чином, щоб українці, які працюють у тіньовому секторі економіки, отримали право на нарахування страхового стажу.

Міністр соціальної політики
Марина Лазебна

"У півмільйона людей не буде необхідних 15 років (стажу — ред.), які дають їм право піти на пенсію в установленому віці. І ми над цим працюємо. Ми розробили законопроект і відправили його на експертизу в міжнародну організацію праці, і будемо просувати його далі", – заявила Лазебна.

Вона також підкреслила, що крім тіньової зайнятості багато українців можуть не мати потрібного стажу при досягненні пенсійного віку через неповну зайнятість.

Така форма зайнятості досить поширена в Україні, вважає Лазебна. При цьому українці, які працюють меншу кількість годин, можуть не отримати потрібну кількість років трудового стажу.