У свою чергу експерти прогнозують, що надалі цей продукт продовжить дорожчати.

В Україні в липні в річному вимірі інфляції прискорилася до 10,2%. Так, серед продуктів харчування найбільше піднялися ціни на цукор, а також на соняшникову олію. Про це розповів голова Ради Національного банку Богдан Данилишин у своєму особистому експертному коментарі.

За його словами, про немонетарний характер формування інфляції свідчить значна нерівномірність зростання цін за окремими категоріями споживчих товарів і послуг.

соняшникова олія
соняшникова олія

Так, Данилишин зазначив, що за рік в Україні значно піднялися ціни на цукор і соняшникову олію — на 84% і на 79% відповідно. Крім продуктів також подорожчали тютюнові вироби – на 19%.

"Такий широкий діапазон значень пояснюється різними типами немонетарних шоків і різною інтенсивністю їх впливу на корекцію цін окремих виробників товарів і послуг в залежності від технологічного процесу", — резюмував Данилишин.

Що стосується соняшникової олії, то експерти ринку прогнозують, що вже восени поточного року цей продукт може подрожать до 100 грн за л. Пояснюється, що поки можна виділити дві причини такого різкого подорожчання. По-перше, ціни на соняшникову олію можуть піднятися через зростання вартості сировини. Крім того підтримку цінам надасть сезонний фактор.