Антимонопольний кабінет України почав справу проти бренду Roshen за зловживання монопольним положенням на ринку солодощів. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Насамперед обвинувачення належить групі підприємств, що входять до складу Рошен, та є найбільшими постачальниками крохмальної кукурудзяної патоки.

У ході аналізу ринку патоки антимонопольний кабінет виявив, що за період 2018-2019 дані компанії подавали усі ознаки домінантного положення на ринку. Протягом 2018 року в ході ведення господарської діяльності Рошен встановлювала різні ціни на сиропи, при чому за розслідуванням АМКУ об'єктивної причини підвищення ціни, а також зміни умов продажу патоки для підприємств знайдено не було.

Магазин Рошен
Магазин Рошен

Не останню роль в даній справі зіграла заборона імпорту в країну патоки російського виробництва. Посиливши ринкову владу у зв’язку з забороною імпорту з Російської Федерації патоки (сиропів), група ROSHEN підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців, які були об’єктом цінового аналізу. Такі дії Рошен, на припущення комітету, могли відбуватись задля впливу на конкурентів ринку солодощів. Можливими наслідками цих дій могло стати обмеження або припинення конкуренції між господарськими підприємствами.

АМКУ розпочало збір та аналіз доказів по справі.