Урожай товарних яблук, які виростять аграрії України, буде затребуваний як всередині країни, так і для експорту.

В Україні очікується аномально високий урожай яблук, що спричинить за собою надлишок плодів. Аграріям доведеться обрушити ціни на урожай.

За словами президент Української плодоовочевої асоціації Тараса Баштанника, аномальний урожай очікується не тільки в Україні, а й у багатьох країнах Європи. Ціни на товарні яблука обрушаться до рівня 2019 року, коли плоди коштували близько семи гривень за кілограм, пише Delo.ua.

Яблуко
Яблуко

Така ціна значно відрізняється від вартості 2020 року, так як минулі партії врожаю плодів такого виду можна було продавати навіть за 35 гривень за кілограм.

"Безсумнівно, погодні аномалії, такі як град або сильний дощ, можуть нашкодити врожаю, що може вплинути на його вартість. Однак на сьогоднішній день прогнозується високий урожай яблук в нашій країні і Європі, хоча остаточна ціна буде сформована у вересні після того, як фермери зберуть урожай", – вказав Баштанник.

Урожай товарних яблук, які виростять аграрії України, буде затребуваний як всередині країни, так і для експорту.

Фермери успішно відправляють плоди в наступні країни:

  • Саудівську Аравію,
  • Арабські Емірати,
  • Європа
  • Сінгапур.

Українцям куди простіше відправляти урожай в країни Європи, так як в цьому напрямку налагоджена зручна автотранспортна Логістика. А ось в країни Азії і арабські держави доставляти плоди складніше, так як зараз в морській логістиці багато проблем.

Коли ці складнощі вирішаться, Україна зможе істотно збільшити обсяг експорту, за рахунок чого аграрії зможуть заробляти куди більше.