Кошти для підвищення виплат людям з інвалідністю повинні відшукати Мінсоцполітики і Мінфін.

З серпня пенсіонери з інвалідністю I групи повинні отримувати виплати не менше прожиткового мінімуму, який з 1 липня 2021 року становить 1854 гривень.

Як уточнюється в постанові Кабміну № 127, для осіб з інвалідністю I групи, які отримують пенсію, виплата повинна становити не менше 2200 гривень. Якщо ж пенсія разом з надбавками, підвищеннями, матдопомогою, додатковою пенсією, індексаціями та компенсаціями не дотягує до зазначеної суми, то проводиться доплата, щоб на руки пенсіонер отримував не менше, ніж встановлено Кабміном.

пенсія, старенька, виплати, старість
пенсія, старенька, виплати, старість

Звернемо увагу, що в серпні пенсії людям з інвалідністю I групи збільшуються на 346 Гривень або на 19%.

Як пояснив незалежний консультант Сергій Коробкін, таке ж правило про виплату мінімум 2200 гривень передбачено для одержувачів пенсії, які заробили необхідний стаж (30 років для жінок, 35 років для чоловіків).

Кошти для підвищення виплат людям з інвалідністю повинні відшукати Мінсоцполітики і Мінфін. При прийнятті бюджету на 2021 рік в кошторис не закладався останній перегляд пенсій.

Нагадаємо, раніше в Раді розповіли, що в 2021 році українських пенсіонерів чекає індексація пенсій, а також нові доплати для окремих категорій літніх людей.

Двом категоріям українців-пенсіонерів у перспективі підвищать щомісячні виплати до 30 тисяч гривень. У профільному комітеті Верховної Ради підтримали законопроекти № № 4555 і 4555-1.

5 лютого Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №3623, відповідно до якого в Україні запускається повноцінна робота електронних трудових книжок. Закон спрощує доступ до інформації про трудовий стаж, а це означає, що пенсії будуть нараховуватися автоматично.

9 лютого прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував запуск накопичувальної пенсійної системи в Україні вже цього року. За його словами, це забезпечення гідної пенсії та інвестиція в економіку.