Прикордонна служба України перейшла на посилений режим охорони кордонів з Білоруссю. Про це повідомляє пресслужба відомства та голова відомства Сергій Дейнеко під час перебування на ділянці Українсько-Білоруської границі.

Ситуація на кордоні з Білоруссю
Ситуація на кордоні з Білоруссю

"Нині підрозділи прикордонної служби України охороняють державний кордон з Республікою Білорусь посилено. Ми залучили додаткові сили та засоби, щоб забезпечити належний захист кордону. Ці заходи спрямовані в першу чергу, на запобігання нестандартних ситуацій або будь-яких провокацій. Ситуація залишається спокійною" Сергій Дейнеко

Голова ГПСУ запевнив, що у його підрозділі достатньо методів для забезпечення безпеки державного кордону.

Наразі прикордонники збирають та аналізують інформацію, що може впливати на ситуацію біля кордонів. Збільшено кількість оперативно-прикордонних нарядів, моніторинг ситуації ведеться також повітрям та на воді. Для перевірки ситуації з повітря використовуються безпілотники, тоді як для патруля на воді використано катери "Safe Boat 27" мобільного прикордонного загону "ДОЗОР", отримані в рамках міжнародної технічної допомоги.

Ситуація на кордоні з Білоруссю
Ситуація на кордоні з Білоруссю

Щодня прикордонники оформлюють близько 5 тис. осіб на в'їзд і виїзд з України. На цей час на кордоні з Білоруссю в цілому функціонує 7 пунктів пропуску.

Для кордону з Білоруссю, як правило, не характерне пересування незаконних мігрантів, та за цей рік було виявлено 50 іноземців що порушували правила перебування у країні та понад 30 потенційних нелегальних мігрантів яким відмовлено у праві в'їзду до країни. разом з цим зафіксовано понад 400 спроб провезення нелегального товару та виявлено 40 одиниць холодної зброї.