Тільки 5% респондентів вважають, що тарифи повинні встановлюватися відповідно до ринкових цін на енергоресурси.

Велика частина українців, яка взяла участь в опитуванні, знає про рекордні стрибки цін на газ на європейських ринках. При цьому тільки третина вважає, що це може стати причиною для підвищення тарифів. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", опубліковані 2 листопада.

Зокрема, 84% респондентів знають про рекордне зростання цін на природний газ в Європі, з них 49% – добре знають, 35% – щось чули про це. При цьому є 16% опитаних, які нічого не знають про енергетичну кризу в країнах ЄС.

У той же час майже 60% респондентів впевнені, що подорожчання газу в Європі не повинно привести до підняття тарифів на енергоресурс в Україні. Але деякі все ж очікують подорожчання газу і в Україні.

газ
газ

Так, 33% опитаних українців зазначили, що можливо тарифи незначно зростуть. При цьому ця третина респондентів впевнена, що в разі підвищення тарифів через подорожчання газу в Європі, держава повинна частково компенсувати різницю населенню.

Крім того, 5% респондентів заявили, що тарифи повинні встановлюватися відповідно до ринкових цін на енергоресурси, які зараз досягають історичних максимумів.

У прес-службі групи "Рейтинг" уточнили, що в опитуванні брали участь українці у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення.