Рахунки за житлово-комунальні послуги за рік зросли на 32,5%. Так, у вересні за комуналку українцям нарахували загалом 11 млрд. грн., що на 2,7 млрд. грн. більше, ніж в аналогічному місяці минулого року.

Про це йдеться в експрес-випуску Державної служби статистики.

При цьому у звітному місяці українці заплатили за рахунками за комуналку 12,2 млрд.грн, що на 3,1 млрд. грн. перевищує рівень вересня 2020 року. З цього виходить, що у вересні одержувачі ЖКГ переплатили за послуги 1,2 млрд.

тарифи, комуналка, абонплата
тарифи, комуналка, абонплата

У Держстаті пояснюють, що переплата викликана оплатою заборгованостей за попередні місяці. У розрізі житлово — комунальних послуг за постачання та розподіл природного газу у вересні українці заплатили 105,2% від нарахувань, за постачання теплової енергії та гарячої води — 235,1%, за централізоване водопостачання та водовідведення — 99,6%, за управління багатоквартирним будинком — 99,4%, за вивезення побутових відходів — 95,1%, за постачання та розподіл електричної енергії-108,8%.

Варто відзначити, що за два роки каденції Президентові Володимирі Зеленському вартість послуг ЖКГ для українців зросла на 32,4%. Також повідомляється, що у вересні з населенням було укладено 7,3 тис. договорів з погашення реструктуризованої заборгованості за комуналку на загальну суму 76,1 млн. грн. Сума внесених платежів, з урахуванням довгострокових договорів склала 32,9 млн. грн.