В Україні 10 листопада став останнім день пільгового періоду, протягом якого власники авто на європейських номерах, могли розмитнити свої машини за спрощеною процедурою і низькою ціною.

Про це у своєму Telegram-каналі нагадав голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Він підкреслив, що цей пільговий період був останнім і більше такого в Україні не введуть ні за яких умов. За його словами, власники "єрвоблях" можуть більше не чекати будь-яких відстрочок.

"Питання з євробляхами вирішене. Більше ніяких відстрочок / пільгових періодів не буде. Тепер-закон один для всіх", - написав Гетьманцев.

Він також повідомив, що за його даними, станом на 9 листопада понад 83 тисячі автомобілів на європейських номерах розмитнено. При цьому до бюджету надійшло від таких процедур 2,9 мрд. грн.

Крім того, Гетманцев звернувся до Національної поліції з проханням вжити заходів до недопущення проїзду "євроблях" територією України. Варто нагадати, що історія з пільговим розмитненням почалася ще в травні цього року. Тоді президент Володимир Зеленський підписав закони, які спростили процедуру розмитнення авто на єврономерах.

Ці правила набули чинності 15 червня цього року. Але діяли вони обмежений період часу, тобто до сьогоднішнього дня включно. Для українців пільговий режим діяв 180 днів, при цьому учасники АТО / ООС ще зможуть скористатися пропозицією, адже для них такий період становить 270 днів.