Середня пенсія в Україні з початку поточного року зросла на 400 грн. - до 3,775 грн місяць. А ось середній розмір довічного утримання суддів вже перевищив 90 тис. грн.

Про це йдеться у звіті Пенсійного фонду України.

З'ясувалося, що істотне підняття пенсій суддям стало можливо завдяки зростанню заробітних плат. Справа в тому, що, згідно з українським законодавством, суддя на пенсії може отримувати пенсію в розмірі до 80% від щомісячного окладу того, хто працює на аналогічній посаді. Відповідно, зростання зарплат суддів призвело до збільшення їх пенсій.

бідність, пенсіонерка, старенька
бідність, пенсіонерка, старенька

Більше того, в Україні є встановлений рівень максимальної пенсії. Так, українці не можуть отримувати більше 10 мінімальних виплат, але це не поширюється на пенсії суддів. Тому вони і отримують найбільші виплати.

Що стосується інших одержувачів пенсій, то в ПФУ повідомили, що середня пенсія по інвалідності становить 2,594 грн/місяць, у разі втрати годувальника — 2,935 грн/місяць. За вислугу років пенсіонери в середньому отримують 3,410 грн/місяць.

А ось найнижчий рівень пенсійних виплат передбачений для одержувачів соціальних пенсій-1,888 грн/місяць. Нагадуємо, що наступного року індексація пенсій пройде по-іншому.

З'ясувалося, що в Україні проведуть індексацію військовим і науковим працівникам, чого раніше не було.