Сфера таксі найбільш чутлива до змін і реагує на нові умови пересування громадян в умовах реального часу. У зв'язку з ситуацію усі великі оператори таксі в країні були змушені змінити тарифну політику у боротьбі за пасажирів, які були змушені відмовитися від громадського транспорту.

Як працює таксі у “карантинних зонах”? Чому ростуть тарифи на поїздки? Чи можливо користуватися таксі у наш час і при цьому економити? — Відповіді на ці та багато інших питань можна в інтерв'ю власника та генерального директора групи компаній Opti Global Петра Ковтуна в ефірі каналу Еспресо.

Вплив ринку на ціни у таксі: формула від власника найбільшого національного сервісу

У 2021 році експерти ринку та рядові користувачі сервісів зафіксували значні підвищення тарифів на послуги.

Однак, ці зміни пов'язані ні з масовою змовою власників великого бізнесу, а пояснюються об'єктивними умовами ринку, який миттєво відреагував на нові умови життя людей.

“Тарифи ростуть через те, що значно підвищились ціни на пальне та запчастини для автівок. У 2021 році також значно зріс попит на таксі, через який усі великі сервіси зафіксували дефіцит вільних автівок. Так, торік, через значне зменшення кількості замовлень, багато водіїв перейшли в інші сфери діяльності”, — пояснив Петро Ковтун.

“В цих умовах гравці на ринку вимушені заохочувати водіїв та підвищувати тарифи, витрати яких тільки зростають. Крім того, у Києві та у деяких інших великих містах, у робочі дні формуються величезні затори, через які час на виконання замовлення може зрости у декілька разів, що призводить до зменшення заробітку таксистів”, — пояснив механізми тарифоформування засновник транспортного сервісу.

Крім того, слід зазначити що ціни за поїздки у всіх служб для замовлення авто є гнучкими. Тарифи змінюються у часи пік (в ранку та ввечері), за несприятливих погодних умов, а зараз ще залежать від епідеміологічних умов в різних регіонах країни.

Як економити у таксі навіть у карантин: рецепт від національного сервісу Opti Taxi

Навіть під час карантину у великому місті, в умовах дефіциту водіїв та за високих тарифів, є можливість скористатися доступними та комфортними поїздками.

Є швидкий та відносно простий шлях викликати автівку в “години пік”: “Треба стимулювати водіїв, які у певні години мають багато замовлень та звикли обирати собі найбільш вигідні поїздки. Спробуйте підвищити тариф, хоча б на невелику суму (10-11 грн). Зазвичай, навіть не суттєве підвищення тарифу здатне прискорити прибуття авто на ваше замовлення”, — пояснює бізнесмен з 16-річним досвідом у транспортному бізнесі.

Якщо, ви користуєтеся поїздками у більш стабільну частину доби, то у вас є безліч можливостей для того, щоб викликати таксі, комфортно та безпечно пересуватися містом та економити.

“У мобільному застосунку Opti Taxi ви маєте можливість самому обирати тариф та зменшувати його, що дозволяє заощаджувати кошти. Також ця функція допоможе вам заохотити водіїв у години пік”, — поділився лайфхаками Петро Ковтун.

Крім того, в екосистемі Opti Taxi можна скористатися вигідною системою бонусів та реферальною програмою.

“Постійні користувачі додатку накопичують бонусні гривні з кожної поїздки та можуть заощаджуватися значні кошти, які можуть витрачати за потребою. Також ми успішно запустили вигідну реферальну програму. Так, кожен користувач нашого застосунку може генерувати власний промо-код, одноразово отримати 100 бонусів, передати його родині, друзям та знайомим та заробляти додаткові бонуси з кожної їх поїздки”, — поділився рецептами доступних пересувань містом на таксі власник Opti Taxi.