Вже який тиждень поляки перекривають український кордон і не дають вантажним автомобілям його перетнути. Якщо раніше пропуск здійснювався у певний годинник, то з сьогоднішнього дня його закрили.

Перевізники пообіцяли страйкувати до 3 січня і саме 27 листопада польська влада вперше висунула свої вимоги до України. Міністр інфраструктури Польщі просить прибрати електронну чергу, запроваджену Україною для вантажівок, які повертаються до ЄС без вантажу. Він закликав скасувати цю реєстрацію принаймні на двох пунктах пропуску: "Зосін – Устилуг" та "Ніжанковичі – Мальховіце".

Кордон із Польщею, фото: ukrainci.com.ua
Кордон із Польщею, фото: ukrainci.com.ua

За даними польської поліції, перед пунктом пропуску Медика-Шегині у понеділок у черзі на перетин кордону перебували близько 1,4 тис. вантажівок, а перед пунктом пропуску Корчева-Краковець - близько 530 автомобілів.

Але сьогодні допомога Україні прийшла, звідки не чекали, адже німці також розпочали часткове блокування кордону з Польщею.

Згідно з джерелами, на кордоні Німеччина - Польща німецька митниця зупинила рух усіх польських фур і кожного ретельно перевіряють. Як кажуть очевидці, черга тягнеться на 40 кілометрів.

Український перевізник Сергій Владі опублікував у своїх соцмережах відео, на якому знято одну таку "пробку" із фур на трасі Дрезден – Вроцлав. За його словами, німецька митниця ретельно перевіряє всі польські машини, які в'їжджають до країни.

"Ось одні польські фури стоять. Німці всіх перевіряють. Мільйон запитань заповнити анкетки. Нехай відчують трохи принади, – написав він.

Нагадаємо, що дорослі поляки накинулися на 5-річну українку з мамою та закидали банками: " ;Вона др*нь".