21 вересня, з Нацбанку звільнили директора Департаменту фінансового моніторингу Ігоря Березу, повідомляється на сайті регулятора. Там також уточнюється, що незабаром буде оголошено конкурс на цю посаду.

З яким саме формулюванням сталася ця відставка - не утоняется. При цьому сам Береза ​​повідомив на сайті НАПКА про отримання від Нацбанку 2,2 млн грн в якості зарплати за основним місцем роботи.

Ігор Береза
Ігор Береза

Відомо, що розмір місячного окладу колишнього нацбанківцями був набагато менше - 116,9 тис. Грн він декларував 31 серпня, коли НБУ підняв своїм працівникам зарплати після того, як Конституційний суд визнав незаконним обмеження окладів держслужбовців, працівників Нацбанку та ін. В розмірі 47 тис . грн. А в 2019 році НБУ заплатив Березі зарплати на 2,6 млн грн, тобто 219,8 тис. Грн на місяць.

За що Ігор Береза ​​зараз отримав від регулятора «золотий парашут» - невідомо. Особливо з урахуванням того, що українські банки вигравали у Нацбанку суди по його діяльності - в судовому порядку визнавали незаконними штрафи за фінансовий моніторинг. Питань до якості роботи директора департаменту фінансового моніторингу та його підлеглих було більш ніж достатньо.

Крім того, Dubinsky.pro публікував новини по записах переговорів між першим заступником голови Катериною Рожкової і Березою, які свідчать про злив конфіденційної інформації, змові і зловживаннях.

Ігор Береза
Ігор Береза

Зазвичай після такого людей звільняють за статтею і відкривають на них кримінальні справи. А в цьому випадку, нацбанківець отримав гігантську надбавку від нового голови Нацбанку Кирила Шевченка.

Раніше в ЗМІ писали, що перед відставкою з Нацбанку колишній голова Яків Смолій змінив трудові договори топ-менеджерів НБУ - додав в них розділ про виплату неустойки звільненим працівникам. Говорили, що мова йшла про виплату 6 окладів при відставці. Однак, як видно вище, у випадку з Березою мова йде про виплату понад 10 зарплат по мірках окладів 2019 року і 18,8 зарплат за мірками серпня-2020.