В Україні планують підвищити розмір мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

За його словами, вже в поточному році мінімальну зарплату підвищать з 4723 до 5000 гривень.

«З цього року: зростання мінімальної заробітної плати (МЗП) прорахований, і ми готові до підвищення до 5 тисяч гривень. Ресурс є і доцільність також. Це нам дозволить частково покрити дефіцит Пенсійного фонду і прискорити деякі процеси в економіці. 5 тисяч гривень для нас підйомна історія », - сказав Марченко.

Міністр уточнив, що ресурс для підвищення МЗП в 2021 році до 6-6,5 тис. Грн все ще шукають.

«Що стосується підвищення до 6-6,5 тисячі в 2021 році, то це завдання вже поставлено, і ми зараз виходимо з необхідності при формуванні бюджету на 2021-й знайти ресурс для її виконання. І макропрогноз ми будуємо з урахуванням того, що нам треба підвищувати МЗП до 6-6,5 тисячі гривень », - зазначив міністр.

Він підкреслив, що підвищувати мінімальну зарплату потрібно, однак спочатку варто прорахувати майбутні витрати і вплив на бюджет і економіку країни.

«Звичайно, це вплине на економічну динаміку, на фонд оплати праці, на інфляцію. Але на сьогоднішній день я не можу вам сказати в цілому про ефект від цього кроку. Тому що тут, з точки зору балансу бюджету, вигоду отримують місцеві бюджети (бо в них осідає більша частина ПДФО) і Пенсійний фонд, а державний бюджет виграє тільки частково, тому що бюджетна сфера істотно виросте. І тут питання, яким чином ми це будемо вводити. Чи будемо ми перший тарифний розряд підвищувати, в якому обсязі? Була дискусія буквально минулого тижня про макропоказники, про тарифну сітку. Тому ми поки вважаємо », - підсумував Марченко.

Раніше повідомлялося про те, як президент України Володимир Зеленський заявив, що мінімальну зарплату будуть поступово збільшувати до 6 500 гривень.

При цьому перша хвиля підвищення (до 5 тис. Грн) планується вже у вересні.

Крім того, комітет з питань соцполітики рекомендує народним обранцям прийняти законопроект, яким прожитковий мінімум прив'язати до середньорічної зарплати.